AHESEN yönetimi ve üyeleri 13 Ekim 2018’de Yıllık Olağan Değerlendirme Genel Kurulu’nda buluştu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Genel Kurul AHESEN Genel Başkanı Dr.Gürsel Özer’in konuşmasıyla devam etti. Sendikamızın  kuruluş öyküsüne değinen genel başkanımız , OHAL koşullarında sendika kurulma başvurusu yapan   Kurucu üyelerimizi  gösterdikleri cesaretlerinden dolayı ” bir kaç cesur yürek” diye tanımlayıp teşekkür etti.  AHESEN ‘in neden kurulduğu ve neden Aile Hekimliği’nin spesifik bir sendikasının olması gerektiğine değinen Sayın Özer, Aile Hekimliğinde çalışanların karşılaştığı sorunlara hızlı reaksiyonlar vererek üyelerimizin her daim yanında olduğumuzu söyledi.

Hukuk komisyonu Sekreteri Dr.Ali Köme Aile Hekimliği’nin kanun ve yönetmeliklerinin yetersiz olduğunu ancak yine de her üyemizin hak ve sorumluluklarını bilmesi bakımından mevzuatı okuması gerektiğini,her türlü sorunlarında üyelerimize hukuki destek verileceğini dile getirdi.

Örgütlenme Sekreteri Dr.Yavuz Erden son 1 yılda yapılan saha gezileri hakkında bilgi verirken önümüzdeki 1 yıl boyunca saha ziyaretlerine ivme vereceklerini, birebir iletişim ile  her daim ulaşabilir yönetim anlayışımızın devam edeceğini ve yeni illeri AHESEN ile tanıştıracaklarını söyledi.

Sosyal ilişkiler,Dış İlişkiler ve Basın Yayın Sekreteri Dr.Hülya Uçak 11 aylık geçmişi olan AHESEN resmi Web. sayfası ziyaret sayıları ,haberleri,köşe yazıları ile AHESEN sayfasının görüntülenme oranları ve ulusal basında yer aldığımız haberler  hakkında bilgiler verdi.

Mali İşler Sekreteri Filiz Birtane 2017-2018 yılı mali durum raporunu üyelerimize ayrıntıları ile sunarken ardından 12 Ekim 2018 de Denetleme Kurulu’nun yaptığı yıllık denetim raporunu Dr. Suat Erim üyelerimize sundu.

Genel Kurul toplantısının ardından sendika avukatımız Gülümser Uğurlu ve Ali Köme panelistliğinde Hukuk paneline geçilmiş olup üyelerimizin merak ettiği konular hakkında hukuki bilgi ve izlenecek yollar konuşulmuş olup hukuk panelimizin tam videosunu web sitemizde ve you tube kanalımızda bulabilirsiniz.

Sohbet ve  akşam yemeğinin ardından yeni dostlar kazanmanın, çıktığımız yolda desteklendiğimizi ve takdir edildiğimizi duymanın motivasyonu ile geceyi bitirdik.

Bize değerli zamanlarını ayıran tüm katılımcılarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar en kısa zamanda yeni organizasyonlarla siz değerli üyelerimizle bir arada olmak ve değerli fikir ve katkılarınızı duymak isteriz.

AHESEN Yönetim Kurulu

Genel Kuruldan Fotograflar;

Hukuk Panelinden görüntüler;

 

Akşam yemeğinden kareler;

  

Denetleme Kurulundan görüntüler;