Ana Sayfa / Genel / AHESEN 8 ŞUBAT’TA BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNDEYDİ

AHESEN 8 ŞUBAT’TA BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNDEYDİ

8 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da düzenlenen mitingte sağlıkta şiddete hayır demek ve hak kayıplarımızı haykırmak  üzere meydandaydık.  4 otobüsle katılım gösterdiğimiz eylemde, ülkemizin dört bir yanından gelen üyelerimiz, Ankara’nın soğuk havasını ısıttılar.

Bir sendikanın yapması gerektiği şekilde yol ve iaşe ile üyelerimize destek verilmiş, sendikamız en güçlü şekilde temsil edilmiştir.

Yönetim kurulu başkanımız Dr. Gürsel ÖZER yaptığı konuşmada 184 şikayet hattının acilen kaldırılması gerektiğini belirtmiştir. Sağlık Bakanı’na seslenen ÖZER, kendisinin de bir hekim olduğunu, bakanlık döneminin bitmesinin ardından bu sistemin içinde yer alacağını hatırlatmış ve acilen etkin sağlıkta şiddet yasasının çıkması için adımı atması gerektiğini belirtmiştir. Bu noktadan sonra belirttiğimiz ve hak ettiğimiz şekilde bir yasa çıkana kadar sendikal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı deklare ederek sözlerine son vermiştir.

AHESEN olarak üyelerimizin her türlü hak arama çabasında yanlarında olacağımızı, meydanlarda en ön saflarda omuz omuza duracağımızı  belirtmek isteriz. Üyelerimizin sonsuz desteğiyle bunu başaracağımıza kesinlikle eminiz.

Kar ve buz üzerinde saatlerce yol katedip, meydanda kol kola yürüdüğümüz meslektaşlarımıza saygılarımızı sunuyoruz.

Hak verilmez, hak alınır!

AHESEN Yönetim Kurulu