Ana Sayfa / Sendikamızdan Haberler / AHESEN,AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞANLARI İÇİN DİYALOGLARINI SÜRDÜRÜYOR…

AHESEN,AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞANLARI İÇİN DİYALOGLARINI SÜRDÜRÜYOR…

Sonuna kadar diyalog ilkemiz gereği,Aile Hekimliğinin bu gününü şekillendirmek ve geleceğini kurgulamak adına Bakanlık Çalıştayı sonrası iller düzeyinde de AHESEN kurumsal olarak yerel yöneticilerimiz ile  sorunları çözmek ve sendikamızın görüşlerini aktarmak üzere görüşmelere devam ediyor.

Çanakkale İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ali Taşçı’nın daveti ile AHESEN olarak YK üyemiz Dr.Yavuz Erden,Örgütlenme Komisyonu üyemiz ASÇ Yasemin Damar ve üyemiz Dr.Özgül Su Öztürk’ün ve Aile Hekimi arkadaşlarımızın katılımı ile gerçekleşen toplantıda:

1-Bir önceki toplantıda konuşulan tek birimli asmlerde görev yapan ASÇ ve AH lerinin izin mağduriyetlerini gidermek amacı ile ilçe merkezlerindeki  birimlere vekalet bırakabilmesi için AHESEN olarak ilgili asmler,mesafeleri ve hasta akışı açısından değerlendirilip,hazırlayacağımız rapor doğrultusunda uygulanmasına karar verildi.

2-Haftada 2 gün verilen laboratuvar hizmetleri için kan alımı yapılan ilçelerde yaşanan sorunun müdürlüğümüzce araç sefer sayısı her güne çıkarılarak çözümlenmesi sağlanacaktır.

3-14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle yapılacak olan çelenk sunma ve 14 Mart Törenlerine AHESEN kurumsal olarak davet edilmiştir.

4-Çanakkale İSM tarafından,Bakanlık ve İl Sağlık Müdürlerinin de davet edileceği ‘’14-18 mayıs tarihleri arasında ilki düzenlenecek olan , Çanakkale Savaşları Şehit Tıbbiyelileri Anma Haftası’’ organizasyonuna AHESEN Yönetim Kurulumuz davet edilmiştir.Ayrıca  bu anlamlı günün tüm Türkiye’de her yıl kutlanması için yapılacak organizasyonda AHESEN olarak aktif olarak yer alacağız.

5-İSM AH birimi yöneticileri ve bugün toplantıya katılan üyelerimiz ile ortak whatsApp grubu kurulmasına ve sorunlar karşısında çözüm odaklı koordineli çalışılmasına karar verilmiştir.

AHESEN Örgütlenme Genel Sekreteri Dr.Yavuz ERDEN