Bursa ilinde görev yapan değerli Aile Sağlığı Çalışanı arkadaşlarımız, illerinde yaşayan Suriyeli kişilerin için düzenlenecek aşı saha çalışmasında hukuksuz olarak görevlendirilmek istenmektedir.

Aile hekimliği çalışanları, kendi görevleri olan bağışıklama çalışmalarında her zaman gönüllü ve özveriyle hizmet vermiştir , vermeye devam edecektir.

ANCAK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZLERİNİN görevleri içinde yer alan ve aile sağlığı çalışanlarına dayatılmaya çalışılan hukuksuz görevlendirme kabul edilemez. Bursa sağlık müdürlüğü; Aile sağlığı çalışanlarına hukuksuz görevlendirme yerine Toplum sağlığı merkezi çalışanlarının kendi görevlerini yapmasını sağlamalıdır.

Bu tür bir uygulama ile karşılaşan arkadaşlarımız bilmelidir ki; öncelikle herhangi bir görevlendirme mail yada telefon yoluyla zaten yapılamaz. Bu tarz görevlendirmeleri dikkate almayınız. Eğer tarafınıza bu görevlendirme yazılı olarak yapılırsa tebliğ-tebellüğ belgesine şerh düşmeyi unutmayınız.

Size örnek olarak düzenlediğimiz şerh cümlesini kullanabilirsiniz.

“Tabi olduğum Aile hekimliği kanunu ve bağlı yönetmeliklerine aykırı olarak düzenlemiş , hukuksuz ve dayanaksız bu görevlendirmenin ivedilikle iptal edilmesini her türlü yasal haklarım ve dava haklarım saklı kalmak kaydı ile talep ederim.”

Eğer tarafınıza ulaşmış bu yazıyı ŞERH düşmeden tebellüğ ettiyseniz , ekte yer alan itiraz dilekçesini bağlı olduğunuz İlçe Sağlık Müdülüğüne iletiniz.

Ve bu süreçte AHESEN olarak her türlü desteğimizle yanınızda olduğumuzu unutmayınız.

AHESEN Yönetim Kurulu

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.ahesen.org.tr/wp-content/uploads/2017/10/BURSA-D%C4%B0LEK%C3%87E.docx” icon=”” target=”true”]İTİRAZ DİLEKÇESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN[/button]