Ana Sayfa / Genel / İSTANBUL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASINDAYDIK

İSTANBUL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASINDAYDIK

Birçok il ve ilçe sağlık müdürlüğünün, sağlık çalışanlarının sendikal eylemlerini engellemeye, önlemeye yönelik haksız ve hukuksuz uygulamaları, sağlık meslek temsilcileri tarafından büyük bir kararlılıkla protesto edildi. Sağlık çalışanları, bu haksız uygulamalara ve ücret kesintilerine karşı seslerini duyurmak amacıyla İstanbul’da güçlü bir şekilde bir araya geldiler. Biz de AHESEN olarak il sağlık müdürlüğü önündeki basın açıklamasındaydık.

AHESEN İstanbul 1. Şube Başkan Yardımcısı Melisa MENEMENCİOĞLU sendikamız adına konuştu.

MENEMENCİOĞLU, şunları dile getirdi: “Bugün burada toplandık çünkü sağlık çalışanlarının haklarına yönelik haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı sesimizi yükseltmek istiyoruz. Pandemi döneminde büyük bir fedakarlıkla çalışmamıza rağmen, sendikal haklarımızın gasp edilmesine ve cezai işlemlere maruz bırakılmamıza daha fazla sessiz kalamayız.”

Sağlık çalışanlarının zorlu koşullarda verdiği emek ve fedakarlık üzerinde duran MENEMENCİOĞLU, sendikal eylemlerin demokratik bir hak olduğunu ve bu hakların keyfi olarak engellenemeyeceğini vurguladı. Aynı zamanda, sendikal haklara yönelik haksız uygulamalara son verilmesi ve çalışanların adil bir şekilde muamele görmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

İstanbul’daki bu basın açıklaması, sağlık çalışanlarının haklarına yönelik haksız uygulamalara karşı birleşerek güçlerini göstermesinin bir örneğini sunuyor. Sağlık Meslek Temsilcileri, sendikal haklarını savunmaya ve adaleti sağlamaya kararlı bir şekilde devam edeceklerini belirtiyorlar.

AHESEN olarak daima hak arama mücadelesinin içinde olacağız.

YA HEP BİRLİKTE, YA HİÇBİRİMİZ!