Ana Sayfa / Genel / MUSTAFA IŞIKLI’NIN YANINDAYIZ& HUKUKSUZLUĞU KABUL ETMİYORUZ

MUSTAFA IŞIKLI’NIN YANINDAYIZ& HUKUKSUZLUĞU KABUL ETMİYORUZ

Mustafa ışıklı Sakarya ilinde defin ve adli nöbet listelerinin mevzuata uygun düzenlenmemesi üzerine  il sağlık müdürlüğü’ne itiraz etmiş, usulsüz işlemin devamı neticesinde yargı yoluna başvurmuştur. Davada sonucunda yürütmeyi durdurma kararı alınmış ve itiraza rağmen İstanbul bölge idare mahkemesi kararı kesinleştirmiştir.

Mahkeme kararını yok sayan Sakarya il Sağlık Müdürlüğü ve Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli idareciler yanlış uygulamaya devam etmişlerdir. Hiçbir hukuk devletinde yargı kararlarını hiç kimse yok sayamaz ve yargı kararını uygulamak zorundadır.

Hakkı gasp edilen Dr. Mustafa IŞIKLI konuyla ilgili Cumhuriyet Baş Savcılığı’na, “idari yargı kararını uygulamamak suretiyle görevi kötüye kullanmak, “eziyet, bezdiri”, kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi, yetki gaspı” iddialarıyla suç duyurusunda bulunmuştur. Ayrıca şahıslara manevi tazminat davası da açacaktır.

İstanbul Bölge Mahkemesinin Yürütmeyi durdurma kararına rağmen  defin ve adli tabiplik nöbet listelerinde hiçbir değişiklik yapılmadan aynı şekilde nöbet yazılmaya devam edilmiştir.

Kamu görevlilerinin yetki sınırlarını aşmıştır.

Kendilerini yargı kararını uygulamama kudretinde görmüşlerdir.

Hukukun üstünlüğü ilkesini yerle bir etmişlerdir.

Hukuk devletine olan inancımız ve hak kayıplarına karşı her platformda mücadele kararlılığımız gereği Sakarya il sağlık müdürlüğü yönetenlerini  kınıyoruz.

İvedilikle yargı kararlarını uygulamaya davet ediyoruz.

AHESEN olarak haklı mücadelesinde üyemizin sonuna kadar yanındayız.

 

AHESEN YÖNETİM KURULU .