Ana Sayfa / Genel / SUÇ DUYURUSU & ALO 184

SUÇ DUYURUSU & ALO 184

Alo 184 hattı sağlık çalışanlarına sözel şiddet ve tehdidin mecrası haline gelmiştir. Küfür , hakaret  ve tehdit edenlere  ‘ilgili sağlık çalışanlarını uyaracağız’yanıtları ile cesaret vermiştir. Alo 184 hattı aracılığı ile tehdit edilen sağlık çalışanlarına’ dikkatli olun sizi tehdit ediyorlar’ söyleminden öte bir işlem yapılmamış ve sağlık çalışanları da adete şiddete sevk edilmiştir. Daha da vahim olanı ise telefon tehditleri zaman zaman  sümen altı edilmiştir.
Defalarca uyarımıza rağmen TCK 274 maddesi yok sayılmış , tehdit suçu kolluk kuvvetlerine bildirilmemiştir. Bu durumun ivedilikle düzeltilmesi için bakanlık yetkililerini göreve davet yazımıza muğlak ifadelerle gayri ciddi yanıt verilmiştir.
Her platformda defaten belirttiğimiz gibi şiddetin her türlüsüne ve her türlü hukuksuzluğa karşı mücadele kararlılığımız devam etmektedir.
Üyemize karşı da aynı duyarsız tavrın sergilenmesi ve kararlılığımız gereği hukuk yolu ile de mücadele başlattık.

”184 hattı yetkilileri hem de şikayet ettiğimiz halde gerekli işlemleri yapmayan diğer yetkililer açsından  TCK 8278 ve 280. Maddede belirtilen suçun unsurları gerçekleşmiştir.
SONUÇ VE İSTEM    :   Yukarıda  açıklanan  nedenlerle  şüpheliler  hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasını saygı ile talep ederim.”

Hukuk komisyonumuz ve Hukuk büromuza duyarlılıkları ve emekleri için teşekkür ederiz.