Antalya’da ATO tarafından düzenlenen basın açıklamasına sendikamızı temsilen üyemiz Dr. İlkay EREN katıldı.
Dr. İlkay EREN basın açıklamasında yaptığı konuşmada, “Maalesef ki çalışma ortamlarımızda huzur ve can güvenliğimizin olmasını istemek bize çok görülüyor. Hastanelerin girişinde güvenlik cihazları ve görevlileri olmasına rağmen, acil basan-ameliyathane kapısı kıran-yoğun bakımı birbirine katan ve görevi başındaki memuru işini yapmaktan alıkoyan, yaralayan ve hatta öldüren eli silahlı canilerle ortalık kaynarken Aile Sağlığı Merkezlerinde durum daha vahim! Caydırıcı olması beklenen hiçbir önlem olmadan, sadece tek kapıdan geçerek bize ulaşabilecek bu insanlar dışarıda!” dedi.

Dr. Eren, “Can güvenliğimiz olmadan her gün çalışmaya devam ederken, hakkımızı aramanın suç sayıldığı bu ortamda, tek derdimizin para olduğu en yüksek perdeden dillendirilerek sağlık çalışanları şiddete açık hale getiriliyor. YETKİLİLERE SESLENİYORUZ!

Halkımızın sağlığı-sağlığımız için,
Sürdürülebilir Aile Hekimliği uygulaması için,
Özlük haklarımız-İş güvencemiz-İnsanca yaşam hakkı için,
Keyfiyete dur demek için
Başlattığımız mücadelemizde kararlıyız. Durmayacağız. Susmayacağız. Bugün itibariyle 3 gün iş bırakıyoruz. Bugün 14 Mart. Onurlu mesleğimizin gurur günü. TIP BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN! diyerek konuşmasını tamamladı.