Performans İtirazı için iki gün kala Aşı Redlerine Performans İtirazı istenmesine olan itirazlarımızı Basına taşımıştık. Şimdi de Kabul edilmeyen Performans İtirazlarına yapılan haksız kesintilere olan itirazımızı yine Basından duyurduk.

Genel Başkanımız Ahmet KANDEMİR bu uygulamanın son bulması için Bakanlığa seslenerek bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istedi.

YANLIŞTAN DÖNÜN

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı Dr. Ahmet Kandemir ise aşı reddi yapılmış hastalardan yeniden evrak düzenlemelerinin ve onları tekrar kurumlara çağırmalarının beklendiğini, bunun ise iki gün gibi kısa bir sürede yapılmasının mümkün olmadığını belirterek “Ay sonuna iki gün kala yapılan bu talep, birçok meslektaşımızın evraklarını tam yollamış olmasına rağmen hak edişlerinde bayram öncesi kesinti yapılmasına neden olmuştur” dedi. Özellikle İstanbul’un farklı ilçelerinden çok sayıda aile hekiminin bayram öncesi maddi sıkıntı yaşadığını söyleyen Kandemir, aile hekimliği çalışanlarının haksız kesintiler ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Dr. Ahmet Kandemir

Aşı reddi ile ilgili yeterli yasal düzenleme yapılmamışken, artan aşı redlerinin tüm sorumluluğunun aile hekimliği çalışanlarına yüklenmesini eleştiren Dr. Kandemir, İl Sağlık Müdürlüğü’ne çağrıda bulundu. Kandemir, şöyle devam etti:

‘‘Bu yanlışınızdan acilen dönün. Aile hekimliği çalışanlarının kesintilerini iptal edin. Aksi takdirde, hukuki yönden bu işin peşini bırakmayacağız. Kazandığımız davalar sonucu hem bakanlığa maddi kayıp yaşatıyorsunuz hem de zaten yoğun çalışan meslektaşlarımıza gereksiz iş yükü verip vatandaşın zamanından çalıyorsunuz.’’