Her yıl coşkuyla kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bugün tam 100 yaşında! Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zaferini, modern bir Türkiye’nin doğuşunu ve geleceğe umutla bakışımızı kutluyoruz.

AHESEN Genel Başkanı Dr. Ahmet Kandemir, Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönemi için anlamlı bir mesaj yayınladı. Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı Dr. Ahmet Kandemir, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı vesilesiyle, sağlık neferlerine teşekkür ettiği bir kutlama mesajı paylaştı. Dr. Kandemir, “Cumhuriyetimizden aldığımız vazifeleri sürdürüyor, Ata’mızın onore ettiği sağlık neferleri olmaya devam ediyoruz” sözleriyle Türk doktorlarının ve sağlık çalışanlarının fedakarlıklarına vurgu yaptı.

Sağlık: Sadece Hastalık Değil, Tam Bir İyilik Hali

Dr. Kandemir mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sağlığın sadece hastalık demek olmadığını; bedensel, ruhsal ve sosyal tam bir iyilik hali olduğunu biliyoruz. Toplum ve birey sağlığını korumanın hastalıkları önlemekten geçtiğinin farkındayız. Aile hekimliği çalışanları olarak halk sağlığındaki önemli rolümüzün bilinciyle, görevimizi yerine getirmek için mücadele ediyoruz.”

Cumhuriyet Döneminde Sağlık Hizmetlerinin Önemi

Dr. Ahmet Kandemir, Cumhuriyetin ilk yıllarında büyük zorluklara rağmen sağlık hizmetlerini geliştiren insanlara dikkat çekti. 1. Dünya Savaşı sonrası Anadolu halkının hastalıklarla mücadelesi ve sağlık koşullarının önemine vurgu yaptı. Mustafa Kemal Atatürk’ün sağlık konusundaki görüşlerini hatırlatarak, “Türk vatandaşının sağlığı ve sağlamlığı, her zaman üzerinde durulması gereken ulusal sorunumuzdur” dedi.

Sağlık Çalışanlarının Mirası

“Bugün, Ata’mızdan ve Anadolu’yu hastalıkların pençesinden kurtarmak için fedakarca çalışan sağlık çalışanlarının geçmiş gayretinden aldığımız bu mirasla hareket ediyoruz.”