2010 yılında kutlanmaya başlayan Dünya Aile Hekimleri Günü’nün 19 Mayıs olması bizler için ayrı bir mutluluk aynı zamanda sorumluluk hissettiriyor.

Aile hekimliği, uygulanmaya başlandığı günden itibaren ülke sağlık parametrelerini yükseltmiş, başvuran ve hizmetten yararlanan kişilerin memnuniyetini %80’lerin üzerine çıkarmıştır. Maalesef ki istatistikler aile hekimleri için iyiye gitmekten çok uzaktır. Her gün artan iş yükü, hakkıyla kullanılmayan izinler, uygulanmaya çalışılan angaryaların aile hekimlerinde tükenmişlik parametrelerini yükseltmek dışında bir şeyi geliştirmemiştir.

Bu ve bütün sorunlarımızın çözüldüğü, onurlu mesleğimizi hak ettiğimiz koşullarda yapabileceğimiz günlerin geleceğine inancımız tamdır.

Ülkemizin her yerinde büyük bir özveri ile çalışan kendine kayıtlı kişilerin doğumundan ölümüne sağlığını korumak ve hastalıklarını iyileştirmek için emek veren tüm meslektaşlarımızın gününü kutlar, hakkettikleri çalışma koşullarına, özlük haklarına kavuşana dek birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğimizi beyan ederiz.