Ana Sayfa / Genel / AHESEN HUKUK ÇALIŞTAYI ÖN RAPORU YAYINLANDI….

AHESEN HUKUK ÇALIŞTAYI ÖN RAPORU YAYINLANDI….

Ekim 2019’da yapmayı planladığımız geniş katılımlı AHESEN Hukuk Çalıştayı’na ön hazırlık olan ve gündemde önemli yer işgal eden hukuksal sorunlara çözüm önerileri sunmak ve yol haritası oluşturmak üzere, 2 Ağustos 2019 Cuma günü Hukuk Çalıştayı’mızın ilk ayağını gerçekleştirdik.

Çalıştay, Prof. Dr. Ersin Akpınar moderatörlüğünde  avukatımız Av. Gülümser Uğurlu,  İSTAHED adına Dr. Sercan Ahmet Uluç ve üyelerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Çalıştayda denetim ve soruşturma usulleri, usulsüz şikâyetlerin yönetiminde izlenecek yollar, hasta gizliliği ihlallerinde yapılacaklar, izinlerin kullanımındaki usul, vekâletin kapsam ve sorumluluğu, uzaktan tedavi yasağı, evde bakım hizmetleri konularında örnekler üzerinden anlatım ve tartışmalar yapılıp bu konularda şimdiye dek açılan davalar ve bundan sonrasında izlenecek yollar konuşulup yol haritası belirlendi. Çalıştayın ayrıntıları raporlanmış olup Ekim ayında yapılacak geniş kapsamlı çalıştay ikinci ayağı ile birleştirilip basılarak siz değerli üyelerimize sunulacaktır.

AHESEN olarak aile hekimliği çalışanlarının yaşadığı sorunlara çözümler üretmeye, son yıllarda çok başvurmak zorunda kaldığımız hukuk alanında aydınlatmaya ve desteğe ve  mücadeleye devam edeceğiz.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [0.97 MB]