Ana Sayfa / Sendikamızdan Haberler / AHESEN’DEN ÖNEMLİ DUYURU

AHESEN’DEN ÖNEMLİ DUYURU

Her gün yok sayılıyor, mobbinge maruz kalıyor, sözel ve fiziksel şiddete uğruyoruz. En acısı da, öldürülüyoruz! Bu durumu tersine çevirmesi gerekenler maalesef yalnızca izlemekle yetiniyor.

Bunun en acı örneğini Konya’da yaşadık. Meslektaşımız Ekrem Karakaya, yine doktorların, sağlık çalışanlarının hayatlarını korumakla görevli olan güvenlik görevlisi hasta yakını Mehmet Akçay tarafından katledildi. Poliklinikte silahlı saldırıya uğrayan meslektaşımız ve sekreteri ne yazık ki kurtarılamadı.

Yapılan uygulamalarla, 184 mobbing hattıyla, sağlık sistemindeki bütün aksaklıkların hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkıldığı bu noktada artık tahammülümüz kalmamıştır. Hekimleri paragöz ilan ettiniz, ancak para vermediniz. ‘Giderlerse gitsinler’ dediniz, insanları randevu alamaz hale getirdiniz. Ama yaptığınız algı yönetimiyle bütün suçluyu yine sağlık çalışanları olarak ilan ettiniz. Biz bisturi ile ne karakola, ne hükümet konağına ne de adliye koridorlarına girebiliyoruz. Ama hastanelerde herkes istediği eşyayla girip sağlık çalışanlarının canına kastedebiliyor. Tehdide uğrayan sağlık çalışanlarına telefon açıp ‘Önlem alın’ diyorsunuz. Tehdit de bir suçtur! Bunu atlıyorsunuz. Bu suça bile isteye göz yumuyorsunuz. Şiddete davetiye çıkarıyorsunuz.

Artık sabrımız kalmadı. Kendi korunmamızı kendimiz mi sağlamak zorundayız? Siz bizi topluluğun önüne atmaya devam ederseniz biz de kendi yöntemlerimizle kendimizi korumaya almak durumunda kalacağız. Tüm üyelerimizi silah ruhsatı almak için başvuruya davet ediyoruz!

Tüm meslektaşlarımızı, tüm sağlık çalışanlarını, ebeleri, hemşireleri 7 ve 8 Temmuz’da iş bırakmaya davet ediyoruz. Şiddetin bir parçası olmamak için bu iş bırakmaya katılmanızı istiyoruz. AHESEN Yönetim Kurulu olarak 2 gün iş bırakıyor, tüm üyelerimizi meslektaşlarına son görevini yapmak adına Konya’ya davet ediyoruz.”

AHESEN Yönetim Kurulu