Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında “Uzaktan Sağlık Eğitimi Sistem (USES) ve Eğitim Programlarının Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Akreditasyon Projesi” kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, halen 192 bin personelin uzaktan eğitim imkanlarından yararlandığına vurgu yaparak, Anadolu Üniversitesi ile yapılan işbirliğinin hem yararlananların sayısını hem kaliteyi artıracağını ifade etti.

Gümüş, bu işbirliğinden ötürü Anadolu Üniversitesi’ne teşekkür etti ve “hayırlı olsun” dedi.

İşbirliği protokolü kapsamında, bilgi, deneyim ve yeni eğitim yönetim sistemleri ile eğitim içeriklerinin hazırlanması ve kapasite geliştirilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda protokol uyarınca, Sağlık Bakanlığı personeline, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin uzaktan eğitim sisteminin tüm olanaklarından yararlanma imkanı sağlanıyor.

Zaman ve mekandan bağımsız olarak alınan uzaktan eğitim, hem devlet hem de hizmeti alanlar açısından zaman ve kaynak tasarrufu anlamına geliyor.

Anadolu Üniversitesi ile imzalanan işbirliği protokolü, Princeton Üniversitesi tarafından Sağlık Bakanlığı’nın uzaktan eğitimde akredite edilmesinin önünü de açmış olacak.