Ana Sayfa / Sendikamızdan Haberler / Depremzede Asistan Hekimler ve Toplu Sözleşme Çalıştayına Katıldık

Depremzede Asistan Hekimler ve Toplu Sözleşme Çalıştayına Katıldık

19-20 Mayıs tarihlerinde Hekim Bbirliği Sendikası tarafından düzenlenen “Depremzede Asistan Hekimler ve Toplu Sözleşme Çalıştayı”na Hekim Birliği Sendikasının davetiyle katılım sağladık.

Diğer katılımcı STK’lar olarak çalıştayda BDS, Genel Sağlık İş, UDAD, Tabip-Sen’in de yer aldığı çalıştayda AHESEN olarak “Toplu Sözleşme” talep ve sorunlarına ilişkin çalıştık.

Çalıştayda; Sendikamızın ilkeleri doğrultusunda, Aile Hekimliği Çalışanları için en önemli hususun, Aile Hekimliğinin ayrı bir iş kolu olarak kabul görmesi ve Toplu Sözleşme masasında buna istinaden Aile Hekimliği Çalışanlarını temsil eden bir yetkili Sendikanın bulunması gerektiğini vurguladık. Hekimlik kazanımlarının tüm Aile Sağlığı Çalışanları ve diğer Sağlık Çalışanlarının da kazanımları olması gerektiğini belirttik. “Aile Hekimi” kelimesinin yer aldığı her yerde yer “Aile Sağlığı Çalışanı” kelimesinin de yer alması gerektiğinin altını çizdik.

Katılım sağlayan her paydaş STK Temsilcisinin burada oluşan birlikteliğin, kazanımlar için ortak akıl ve irade doğrultusunda ileriye dönük olarak geliştirilmesi gerektiğinde hemfikir olmasıyla noktalanan çok verimli bir çalıştay oldu.

Alan için böyle verimli bir çalıştayı organize ettiği ve sendikamıza nazik daveti dolayısıyla Hekim Birliği Sendikası’na teşekkür ederiz.

Sendikamızı çalıştayda temsil ederek katkı sunan 2. Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Erkan KAYĞIN’a emeğinden ötürü teşekkür ederiz.