Trabzon’da Covid  19 vakalarının yattığı servis te akciğer kanseri olan ve tek akciğeri alınmış olan bir hastanın ölümü neticesinde, bir güruh, izole servisi basmış ,kendilerine her türlü bilgiyi veren kadın hekime oksijen tüpü ile saldırma cesaretini göstermiştir.  Dayak yiyen korkan Doktor yaşadığı vahşetten sonra uzun süre tedavi görmüş, uzun süre ifade vermiş ve ifadesi bitmeden  bu dehşeti yaşatanlar serbest bırakılmıştır……

 

 

Bir tüm siyasi partiler,  tüm vekiller hep birlikte alkışlarla  yaptığınız kanun en mahrem ortama şehir eşkıyalarının saldırısında caydırıcı olamamıştır.  Bu haliyle de caydırıcı olması mümkün değildir.

Tüm siyasi parti milletvekilleri , birlikte yaptığınız siyasal gösteriyi kabul etmiyoruz.

Mağdurun, polis merkezinde işlemleri devam ederken , faillerin hemen serbest kalmasına  engel olamayan   kanun yaptığınız için sizleri ; Alkışlarımızla halkımıza şikayet ediyoruz.

 

Tüm kamu çalışanları  aynı kanuna tabidir.  Bırakın oksijen tüpü ile darp edilmeyi savcı eşi ile otoparkta tartışmanın tutuklu yargılanma sebebi olduğu ülkemde Adaletin eşit dağıtılmasını istiyoruz.

Eşitlikçi adaletin tesis edilmesinin hakimlere ,savcılara, sağlık çalışanlarına, vekillere , idarecilere  tüm topluma  gerekli olduğu inancımızla; (görevinin layıkıyla yapan adalet çalışanları ve kolluk kuvvetlerini hariç tutmak üzere ) saldırganlara müsamaha gösteren adli ve kolluk kuvvetlerimizi alkışlarımızla   halkımıza şikayet ediyoruz ve gereğinin yapılmasını istiyoruz.

 

Sokağa çıkma yasağı dahil, her türlü kısıtlamanın yapıldığı Pandemi mücadelesinde, halk sağlığını hiçe sayan bu davranışın karşılıksız kalmasını film izler gibi takip eden, tüm idari ve siyasi erki alkışlarımızla halkımıza şikayet ediyoruz.

 

Biliyoruz ki; Rahmetli olan hastamız o yoğun bakım koşullarında gece gündüz hizmet veren meslektaşlarımıza minnet duygusu ile son yolculuğuna gitti . Tek akciğerini  kaybedene kadar, eminiz ki rahmetliye görevini yapmayan, servis basan, kadın  doktora saldıran, halk sağlığını tehlikeye atan magandaları ve hemen salıverilmesine neden olan mevcut yapıyı halkımıza şikayet ediyoruz.

 

‘’Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’’ düsturu ile ilim uygulayanlara ve  halkın sağlığı için can siparene görev yapan sağlık çalışanlarına  kalkan elleri ve müsamaha gösteren tüm yapıları halka ve hakka şikayet ediyoruz..

AHESEN YÖNETİM KURULU.