Ana Sayfa / Genel / YENİ SAĞLIK BAKANI’MIZ DR.FAHRETTİN KOCA OLDU

YENİ SAĞLIK BAKANI’MIZ DR.FAHRETTİN KOCA OLDU

Yeni Sağlık Bakanı’mız Dr. Fahrettin Koca’ya hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor ve aile hekimliği çalışanları temsilcileri olarak görevinde başarılar diliyoruz.
Türkiye’nin sağlıkta beyaz yüzü olan aile hekimliğinde çözüm bekleyen sorunları birlikte çözmek için her türlü çalışmaya hazırız.
Son dönemde artan sağlıkta şiddetin ivedilikle çözüleceği , gecesini gündüzüne katarak ailesinden bile taviz vererek bu görevi yerine getiren sağlık çalışanlarının yıpranma payı ve hakedişlerinin düzenleneceği , eksik kalan kadroların tamamlanacağı bir dönem diliyoruz.
Aile Hekimliği Kanunu’nunda izin haklarımızın düzenlenmesini, maaşlarımızın emekliliğe tam yansıtıldığı,fazlasıyla hak ettiğimiz iyi şartlarda emeklilik imkanlarının verilmesini,çalışma koşullarının Aile hekimliğine başlanırken söylendiği gibi 1.basamak koruyu sağlık hizmetleri çerçevesinde sınırlandırıldığı,ücret kaybı yaşanmadan nüfuslarımızın yurtdışındaki örnekleri gibi azaltılarak kaliteli hizmet verebilmeyi ve Bakanlığı’mızla sağlam işbirliği ile yol almayı umut ediyoruz.
Yeni dönemin ülkemiz ve aile hekimliği camiasına hayırlı olmasını diliyoruz.
AHESEN Genel Başkanı
Dr.Gürsel ÖZER